GIRLS

50 free: 1. Tamara Wheater (KG) 24.65; 2. Marisa Ross (Rb) 24.67; 3. Charlotte Denecke (Ma) 24.91; 4. Nikki Koch (Rb) 25.01; 5. Jordan MacIsaac (CF) 25.22; 6. Anna Slominski (JM) 25.28 (c).

100 free: 1. Shay Walker (MV) 52.31; 2. Marisa Ross (Rb) 53.99; 3. Aleena De Sir (Ma) 54.16; 4. Charlotte Denecke (Ma) 54.51; 4. Tamara Wheater (KG) 54.51; 6. Georgia Johnson (MV) 54.88.

200 free: 1. Alexa Owen (Lou) 1:55.79; 2. Anka Whelan (MV) 1:56.04; 3. Anna Slominski (JM) 1:58.35; 4. Michaela Sizemore (St) 1:58.63; 5. Georgia Johnson (MV) 1:59.97; 6. Jane Lawing (CF) 2:01.13.

500 free: 1. Jordan Durocher (Rb) 5:11.35; 2. Michaela Sizemore (St) 5:12.05; 3. Anka Whelan (MV) 5:13.16; 4. Georgia Johnson (MV) 5:18.51; 5. Kennedy Darensbourg (Rb) 5:18.92; 6. Lauren Meyer (MV) 5:22.12.

100 back: 1. Jordan Durocher (Rb) 58.48; 2. Caroline Storen (Ct) 59.31; 3. Lena Steckler (MV) 1:00.05; 4. Cristal Perdomo (Rb) 1:01.37; 5. Alexa Owen (Lou) 1:01.79; 6. Abby Cook (Ch) 1:01.93.

100 fly: 1. Jordan Durocher (Rb) 56.65; 2. Georgia Johnson (MV) 58.01; 3. Alexa Owen (Lou) 59.31; 4. Lena Steckler (MV) 59.57; 5. Cristal Perdomo (Rb) 1:00.36; 6. Victoria Waisanen (CF) 1:01.21.

100 breast: 1. Georgia Johnson (MV) 1:04.52; 2. Shay Walker (MV) 1:06.78; 3. Jordan MacIsaac (CF) 1:08.21; 4. Brooke Simila (Ch) 1:08.25; 5. Anna Slominski (JM) 1:08.54; 6. Annika Luce (FA) 1:08.79.

200 IM: 1. Jordan Durocher (Rb) 2:05.67; 2. Georgia Johnson (MV) 2:08.36; 3. Caroline Storen (Ct) 2:11.34; 4. Anna Slominski (JM) 2:13.64; 5. Tessa Campbell (Ct) 2:13.84; 6. Brooke Simila (Ch) 2:14.16.

200 medley relay: 1. Mountain View (Steckler, Walker, Johnson, Whelan) 1:50.13; 2. King George (Wilson, Graham, Kapp, Wheater) 1:50.95; 3. Riverbend (Durocher, Hebertson, Perdomo, Ross) 1:51.79; 4. Courtland (Segrest, Campbell, Szenas, Storen) 1:53.87; 5. Colonial Forge (Penton, MacIsaac, Settle, Waisanen) 1:54.29; 6. Massaponax (Denecke, Foreman, Masterson, De Sir) 1:54.16.

200 free relay: 1. Mountain View (Johnson, Schmitz, Whelan,Walker) 1:40.41; 2. Colonial Forge (Perez, Penton, Lawing, MacIsaac) 1:42.94; 3. King George (Wheater, Macaluso, Kapp, Graham) 1:43.37; 4. Riverbend (Koch, Urian, Fowler, Yankovich) 1:43.88; 5. Courtland (T. Campbell, C. Campbell, Joos, Storen) 1:45.71; 6. Massaponax (De Sir, Foreman, A. Masterson, Denecke) 1:46.77.

400 free relay: 1. Mountain View (Johnson, Schmitz, Whelan, Walker) 3:37.94; 2. Riverbend (Durocher, Koch, Ross, Perdomo) 3:39.50; 3. Massaponax (De Sir, Foreman, Masterson, Denecke) 3:49.46; 4. Colonial Forge (Penton, Cook, Settle, Waisanen) 3:49.66; 5. King George (Thompson, Macaluso, Wehunt, Wasser) 3:55.11; 6. Stafford (Showers, P. Wilcox, Tse, Sizemore) 4:00.42.

BOYS

50 free: 1. Russell Smith (CF) 21.94; 2. William Ross (Rb) 22.00; 3. Lukas Stalik (BP) 22.09; 4. Ben Eichberg (St) 22.14; 5. Chase Gary (NS) 21.72; 6. Brennan Paterson (Rb) 22.15.

100 free: 1. John O’Hara (St) 47.28; 2. Russell Smith (CF) 47.62; 3. Brennan Paterson (Rb) 48.67; 4. Joe Durocher (Rb) 49.12; 5. Luke Osleger (St) 49.34; 6. Alex Kyer (Rb) 49.49.

200 free: 1. Lucas Johnson (CF) 1:42.10; 2. John O’Hara (St) 1:43.24; 3. Connor Smith (CF) 1:45.77; 4. Christopher Farrell (Ma) 1:49.20; 5. Reid Schattgen (FA) 1:50.95 (c); 6. Alex Kyer (Rb) 1:51.54.

500 free: 1. Lucas Johnson (CF) 4:48.62; 2. Connor Smith (CF) 4:49.28; 3. Ben Eichberg (St) 4:55.44; 4. Parker Hayungs (St) 4:56.68; 5. Andrew Turbyfill (FCS) 4:59.85; 6. Jimmy Granger (KG) 5:04.81.

100 back: 1. Joe Durocher (Rb) 53.17; 2. Kevin Bennett (CF) 54.80; 3. Jack Spinnanger (St) 56.01; 4. Dylan Lohr (NS) 56.04; 5. Colin Feliciano (BP) 56.33; 6. Reid Schattgen (FA) 56.87 (c).

100 fly: 1. Lucas Johnson (CF) 50.60; 2. Parker Hayungs (St) 52.16; 3. William Ross (Rb) 53.25; 4. Matthew Marquis (Or) 54.86; 5. Reid Schattgen (FA) 54.92(c); 6. Colin Feliciano (BP) 55.22.

100 breast: 1. Jakob Frick (CF) 59.65; 2. Ben Eichberg (St) 1:00.26; 3. Collin Feliciano (BP) 1:00.69; 4. John Sheehan (CF) 1:01.10; 5. Lukas Stalik (BP) 1:01.96; 6. Davis Wheeler (St) 1:02.36.

200 IM: 1. John Sheehan (CF) 1:57.77; 2. Colin Feliciano (BP) 1:58.80; 3. Ben Eichberg (St) 2:00.77; 4. Russell Smith (CF) 2:01.63; 5. Davis Wheeler (St) 2:01.08; 6. Andrew Turbyfill (FCS) 2:03.27.

200 medley relay: 1. Colonial Forge (Bennett, Frick, Sheehan, Johnson) 1:38.41; 2. Riverbend (Serafini, Lee, Ross, Paterson) 1:39.41; 3. Stafford (Spinnanger, Wheeler, Hayungs, O’Hara) 1:39.76; 4. Brooke Point (Feliciano, Stalik, Megna, Hunt) 1:40.17; 5. Massaponax (Johnston, Wallach, White, Farrell) 1:48.19; 6. North Stafford (Lohr, Harris, Abbott, Gary) 1:48.33.

200 free relay: 1. Stafford (Hayungs, Osleger, Eichberg, O’Hara) 1:28.44; 2. Colonial Forge (R. Smith, McGowan, Sheehan, Johnson) 1:28.44; 3. Brooke Point (Hunt, Miller, Rogers, Stalik) 1:30.17; 4. Riverbend (Kyer, Serafini, Lavender, Durocher) 1:30.93; 5. King George (Darcy, Lusk, Poley, Granger) 1:34.74; 6. Massaponax (White, Morrison, Johnston, Farrell) 1:35.15.

400 free relay: 1. Colonial Forge (R. Smith, Bennett, McGowan, Johnson) 3:13.68; 2. Stafford (Wheeler, Hayungs, Eichberg, O’Hara) 3:14.71; 3. Riverbend (Durocher, Koch, Ross, Perdomo) 3:19.46; 4. Brooke Point (Rogers, Pechacek, Miller, Feliciano) 3:24.49; 5. North Stafford (Davis, Yaakulis, Lamore, Miller) 3:24.64; 6. Massaponax (White, Wallach, Johnston, Farrell) 3:32.00.

(c)—Converted from meter time



Recommended for you

Load comments