BOYS

50 freestyle: 1. William Ross (Rb) 21.51; 2. Russell Smith (CF) 21.99; 3. Ben Eichberg (St) 22.07; 4. Luke Osleger (St) 22.60; 5. Jack O’Reilly (MV) 22.65; 6. Noah White (Ma) 22.68.

100 free: 1. Russell Smith (CF) 47.70; 2. William Ross (Rb) 48.49; 3. Lucas Johnson (CF) 48.56; 4. Ben Eichberg (St) 48.75; 5. Luke Osleger (St) 49.97; 6. Nathan Puchalski (Ma) 50.77.

200 free: 1. Lucas Johnson (CF) 1:40.78; 2. Connor Smith (CF) 1:45.84; 3. Ben Eichberg (St) 1:47.53; 4. Chase Hensen (CF) 1:49.92; 5. Nathan Puchalski (Ma) 1:50.38; 6. William Ross (Rb) 1:51.38.

500 free: 1. Connor Smith (CF) 4:46.25; 2. Trevor Hudson (Rb) 4:49.23; 3. Nathan Puchalski (Ma) 4:53.08; 4. Jimmy Granger (KG) 4:58.13 (c); 5. Connor Smith (CF) 4:59.38; 6. Ben Eichberg (St) 5:01.91.

100 back: 1. Joe Durocher (Rb) 52.87; 2. Nathan Puchalski (Ma) 54.16; 3. Massimo Serafini (Rb) 54.55; 4. Colin Feliciano (BP) 55.06; 5. Jack Spinnager (St) 55.65; 6. Ashton Bishop (FA) 56.41.

100 breast: 1. Jakob Frick (CF) 58.22; 2. Ben Eichberg (St) 1:01.16; 3. 3. Colin Feliciano (BP) 1:00.29; 4. Andrew Turbyfill (FCS) 1:00.59; 5. Chase Hensen (CF) 1:02.04; 6. Marty Schalk (St) 1:03.45.

100 fly: 1. Lucas Johnson (CF) 48.99; 2. William Ross (Rb) 52.93; 3. Colin Feliciano (BP) 53.14; 4. Massimo Serafini (Rb) 53.85; 5. Devin Bateman (St) 54.51; 6. John Baroody (JM) 54.57.

200 IM: 1. Colin Feliciano (BP) 1:56.50; 2. Ben Eichberg (St) 1:57.12; 3. Andrew Turbyfill (FCS) 1:58.42; 4. Joe Durocher (Rb) 2:00.67; 5. Jacob Frick (CF) 2:01.17; 6. Trevor Hudson (Rb) 2:02.28.

200 medley relay: 1. Riverbend (Durocher, Hudson, Ross, Serafini) 1:39.42; 2. Stafford (Spinnanger, Eichberg, Bateman, Osleger) 1:39.65; 3. Colonial Forge (Kaczmar, Frick, K. McGowan, T. McGowan) 1:40.94; 4. Brooke Point (Pechacek, Feliciano, Megna, Hunt) 1:43.52; 5. James Monroe (White, Conway, Baroody, Williams) 1:47.62; 6. Courtland (Hunter, Storen, Lowe, Moore) 1:48.82.

200 free relay: 1. Colonial Forge (R. Smith, C. Smith, Hensen,, Johnson) 1:27.66; 2. Stafford (Spinnanger, Bateman, Eichberg, Osleger) 1:30.41; 3. Brooke Point (Rogers, Patterson, Miller, Hunt) 1:32.41; 4. Riverbend (Serafini, Lavender, Durocher, Ross) 1:33.89; 5. King George (Dunham, Kapp, Lusk, Granger) 1:34.07; 6. Fredericksburg Christian (Turbyfill, Ford, Knewtson, DiBernado) 1:35.51.

400 free relay: 1. Colonial Forge (R. Smith, Hensen, C. Smith, Johnson) 3:13.89; 2. Riverbend (Serafini, Hudson, Durocher, Ross) 3:20.00; 3. Stafford (Eichberg, Spinnanger, Bateman, Osleger) 3:27.69; 4. Brooke Point (Rogers, Miller, Patterson, Feliciano) 3:28.08; 5. King George (Green, Kapp Luck, Granger) 3:31.46; 6. Massaponax (Appleton, Hensen, White, Puchalski) 3:31.73.

GIRLS

50 free: 1. Carlie Clements (Ma) 24.24; 2. Natalie Hidrobo (BP) 24.40; 3. Marissa Ross (Rb) 24.63; 4. Nikki Koch (Rb) 24.83; 5. Asher Joseph (KG) 24.95; 6. Shay Walker (MV) 25.25.

100 free: 1. Carlie Clements (Ma) 52.68; 2. Marissa Ross (Rb) 53.39; 3. Shay Walker (MV) 53.75; 4. Georgia Johnson (MV) 54.16; 5. Nikki Koch (Rb) 54.63; 6. Sophia Penton (CF) 55.30.

200 free: 1. Jordan Durocher (Rb) 1:55.16; 2. Anka Whelan (MV) 1:5715; 3. Ashley Wang (CF) 1:57.34; 4. Georgia Johnson (CF) 1:58.00; 5. Aleena De Sir (CF) 1:58.87; 6. Kennedy Darensbourg (Rb) 2:00.27.

500 free: 1. Ashley Wang (CF) 5:03.62; 2. Jordan Durocher (Rb) 5:04.25; 3. Anka Whelen (Rb) 5:14.25; 4. Kennedy Darensbourg (Rb) 5:15.28; 5. Carlie Clements (Ma) 5:21.56; 6. Emily Waite (BP) 5:31.79.

100 back: 1. Jordan Durocher (Rb) 57.31; 2. Lena Steckler (MV) 58.09; 3. Ashley Wang (CF) 58.62; 4. Carlie Clements (Ma) 59.43; 5. Natalie Hidrobo (BP) 1:00.25; 6. Georgia Johnson (MV) 1:01.48.

100 breast: 1. Georgia Johnson (MV) 1:05.47; 2. Annika Luce (FA) 1:07.06; 3. Shay Walker (MV) 1:07.07; 4. Allison Masterson (Ma) 1:09.24; 5. Jordan Durocher (Rb) 1:09.25; 6. Brooke Simila (Ch) 1:10.93.

100 fly: 1. Ashley Wang (CF) 57.62; 2. Georgia Johnson (MV) 58.97; 3. Jenna Kapp (KG) 1:00.64; 4. Shay Walker (MV) 1:00.60; 5. Marissa Ross (Rb) 1:00.65; 6. Lena Steckler (MV) 1:00.89.

200 IM: 1. Georgia Johnson (MV) 2:05.98; 2. Jordan Durocher (Rb) 2:07.78; 3. Ashley Wang (CF) 2:10.09; 4. Carlie Clements (Ma) 2:12.19; 5. Annika Luce (FA) 2:12.42; 6. Cristal Perdomo (Rb) 2:14.08.

200 medley relay: 1. Mountain View (Steckler, Johnson, Whelan, S. Walker) 1:48.89; 2. Riverbend (Durocher, Hebertson, Perdomo, Ross) 1:52.00; 3. Fredericksburg Academy (Woodward, Luce, Smith, Drape) 1:56.24; 4. Massaponax (Clements, Masterson, Foreman, De Sir) 1:56.53; 5. Colonial Forge (Johnson, Frick, Wang, Penton) 1:58.00; 6. Courtland (Storen, Campbell, Green, Joseph) 1:58.13.

200 free relay: 1. Riverbend (Durocher, Koch, Perdomo, Ross) 1:39.61; 2. Colonial Forge (Frick, Perez, Penton, Wang) 1:40.09; 3. Mountain View (S. Walker, Schmitz, Whelan, Johnson) 1:41.73; 4. Courtland (Storen, N. Joseph, Szenas, A. Joseph) 1:43.95; 5. Massaponax (De Sir, Masterson, Foreman, Clements) 1:44.87; 6. King George (Kapp, Han, Wehunt, Graves) 1:47.76.

400 free relay: 1. Colonial Forge (Penton, Johnson, Frick, Wang) 3:38.22; 2. Mountain View (S. Walker, Schmitz, Whelan, Johnson) 3:39.04; 3. King George (Wedding, Han, Wasser, Graves) 3:50.61; 4. Massaponax (De Sir, Masterson, Foreman, Clements) 3:53.81; 5. Courtland (Thai-Ngyuen, Green, Campbell, Storen) 3:54.14; 6. Brooke Point (Freeman, Harrison, Hidrobo, Feliciano) 3:56.15.

(c)—Converted from meter time

Recommended for you

Load comments