BOYS

50 free: 1. Chase Gary (NS) 21.72; 2. William Ross (Rb) 22.00; 3. Lukas Stalik (BP) 22.09; 4. Ben Eichberg (St) 22.14; 5. Russell Smith (CF) 22.24; 6. Luke Osleger (St) 22.49.

100 free: 1. John O’Hara (St) 47.28; 2. Russell Smith (CF) 48.12; 3. Luke Osleger (St) 49.34; 4. Christopher Farrell (Ma) 49.63; 5. Colin Feliciano (BP) 50.03; 6. Brennan Paterson (Rb) 50.22.

200 free: 1. Lucas Johnson (CF) 1:42.10; 2. John O’Hara (St) 1:43.24; 3. Christopher Farrell (Ma) 1:49.20; 4. Reid Schattgen (FA) 1:50.95 (c); 5. Nathan Pechacek (BP) 1:51.96; 6. Joe Durocher (Rb) 1:52.17.

500 free: 1. Lucas Johnson (CF) 4:48.62; 2. Connor Smith (CF) 4:54.25; 3. Ben Eichberg (St) 4:55.44; 4. Parker Hayungs (St) 4:56.68; 5. Andrew Turbyfill (FCS) 5:02.48 (c); 6. Jimmy Granger (KG) 5:07.47; Reid Schattgen (FA) 5:07.97 (c)

100 back: 1. Joe Durocher (Rb) 55.72; 2. Jack Spinnanger (St) 56.01; 3. Kevin Bennett (CF) 56.03; 4. Dylan Lohr (NS) 56.04; 5. Colin Feliciano (BP) 56.33; 6. Reid Schattgen (FA) 56.87(c).

100 fly: 1. Lucas Johnson (CF) 51.61; 2. Parker Hayungs (St) 52.16; 3. William Ross (Rb) 53.89; 4. Matthew Marquis (Or) 54.86; 5. Reid Schattgen (FA) 54.92 (c); 6. Colin Feliciano (BP) 55.22.

100 breast: 1. Ben Eichberg (St) 1:00.26; 2. Collin Feliciano (BP) 1:00.69; 3. Jakob Frick (CF) 1:01.23; 4. Lukas Stalik (BP) 1:01.96; 5. Davis Wheeler (St) 1:02.36; 6. Chase Hensen (CF) 1:02.48.

200 IM: 1. Colin Feliciano (BP) 1:58.80; 2. Ben Eichberg (St) 2:00.77; 3. Davis Wheeler (St) 2:01.08; 4. Russell Smith (CF) 2:01.63; 5. John Sheehan (CF) 2:01.97; 6. Andrew Turbyfill (FCS) 2:03.27.

200 medley relay: 1. Stafford (Spinnanger, Wheeler, Hayungs, O’Hara) 1:39.76; 2. Riverbend (Durocher, Lee, Ross, Paterson) 1:40.07; 3. Brooke Point (Feliciano, Stalik, Megna, Hunt) 1:40.17; 4. Colonial Forge (Bennett, Henson, Sheehan, Smith) 1:42.31; 5. Massaponax (Johnston, Wallach, White, Farrell) 1:48.19; 6. North Stafford (Lohr, Harris, Abbott, Gary) 1:48.33.

200 free relay: 1. Stafford (Hayungs, Osleger, Eichberg, O’Hara) 1:28.44; 2. Colonial Forge (Smith, McGowan, Sheehan, Johnson) 1:29.42; 3. Brooke Point (Hunt, Miller, Rogers, Stalik) 1:30.17; 4. Massaponax (Morrison, White, Johnston, Farrell) 1:32.63; 5. North Stafford (Lohr, Abbott, Harris, Gary) 1:33.54; 6. Riverbend (Serafini, Lavender, Lee, Kyer) 1:34.43.

400 free relay: 1. Stafford (Wheeler, Hayungs, Eichberg, O’Hara) 3:14.71; 2. Riverbend (Ross, Kyer, Durocher, Paterson) 3:22.11; 3. Colonial Forge (Bennett, Hensen, McGowan, Johnson) 3:22.49; 4. Brooke Point (Rogers, Pechacek, Miller, Feliciano) 3:24.49; 5. North Stafford (Davis, Yaakulis, Lamore, Miller) 3:24.64; 6. Massaponax (White, Johnston, Wallach, Farrell) 3:29.27.

GIRLS

50 free: 1. Charlotte Denecke (Ma) 24.91; 2. Jordan MacIsaac (CF) 25.26; 3. Anna Slominski (JM) 25.28 (c); 4. Tamara Wheater (KG) 25.29 (c); 5. Marisa Ross (Rb) 25.44; 6. Chloe Schmitz (NS) 25.45.

100 free: 1. Shay Walker (MV) 52.31; 2. Aleena De Sir (Ma) 54.16; 3. Charlotte Denecke (Ma) 54.51; 4. Georgia Johnson (MV) 54.88; 5. Anna Slominski (JM) 55.06 (c); 6. Alexa Owen (Lou) 55.47.

200 free: 1. Anka Whelan (MV) 1:56.04; 2. Anna Slominski (JM) 1:58.35; 3. Michaela Sizemore (St) 1:58.63; 4. Georgia Johnson (MV) 1:59.97; 5. Lauren Meyer (MV) 2:01.07; 6. Jane Lawing (CF) 2:01.13.

500 free: 1. Jordan Durocher (Rb) 5:11.35; 2. Michaela Sizemore (St) 5:12.05; 3. Anka Whelan (MV) 5:13.16; 4. Georgia Johnson (MV) 5:18.51; 5. Lauren Meyer (MV) 5:22.12; 6. Caroline Storen (Ct) 5:24.36.

100 back: 1. Jordan Durocher (Rb) 58.48; 2. Lena Steckler (MV) 1:00.05; 3. Alexa Owen (Lou) 1:01.79; 4. Taylor Walker (MV) 1:02.18; 5. Jeanie Graham (KG) 1:02.53; 6. Georgia Johnson (MV) 1:02.65.

100 fly: 1. Georgia Johnson (MV) 58,01; 2. Lena Steckler (MV) 59.57; 3. Macy Wilcox (St) 59.72; 4. Anka Whelan (MV) 1:01.44; 5. Jenna Kapp (KG) 1:01.58 (c); 6. Michaela Sizemore (St) 1:01.80.

100 breast: 1. Georgia Johnson (MV) 1:04.52; 2. Shay Walker (MV) 1:06.78; 3. Anna Slominski (JM) 1:08.54; 4. Allison Masterson (Ma) 1:09.18; 5. Jordan MacIsaac (CF) 1:09.84; 6. Brooke Simila (Ch) 1:10.22.

200 IM: 1. Georgia Johnson (MV) 2:08.36; 2. Jordan Durocher (Rb) 2:09.69; 3. Anna Slominski (JM) 2:13.64; 4. Emily Waite (BP) 2:16.14; 5. Jenna Kapp (KG) 2:17.28 (c); 6. Shay Walker (MV) 2:17.52.

200 medley relay: 1. Mountain View (Steckler, Walker, Johnson, Whelan) 1:50.13; 2. King George (Wilson, Graham, Kapp, Wheater) 1:50.95; 3. Massaponax (Denecke, Masterson, Foreman, De Sir) 1:53.55; 4. Riverbend (Durocher, Hebertson, Perdomo, Ross) 1:55.93; 5. Colonial Forge (Cook, MacIsaac, Settle, Penton) 1:56.38; 6. Stafford (Showers, Tse, M. Wilcox, Ryniewicz) 1:56.38.

200 free relay: 1. Mountain View (Johnson, Schmitz, Whelan,Walker) 1:40.01; 2. Stafford (Sizemore, Ryniewicz, M. Wilcox, Laveroni) 1:43.69; 3. King George (Wheater, Macaluso, Kapp, Graham) 1:44.01 (c); 4. Colonial Forge (Penton, Lawing, Perez, MacIsaac) 1:44.52; 5. Riverbend ( Durocher. Fowler, Urian, Koch) 1:45.51; 6. Massaponax (De Sir, Foreman, A. Masterson, Denecke) 1:46.77.

400 free relay: 1. Mountain View (Johnson, Schmitz. Whelan, Walker) 3:37.94; 2. Riverbend (Koch, Yankovich, Perdomo, Ross) 3:49.24; 3. Massaponax (De Sir, Foreman, Masterson, Denecke) 3:49.46; 4. Stafford (Laveroni, Tse, Sizemore, Showers) 3:52.01; 5. Colonial Forge (Lawing, Settle, Perez, Waisanen) 3:55.35; 6. King George (Thompson, Macaluso, Wehunt, Wasser) 3:57.62.

(c)—Converted from meter time



Recommended for you

Load comments