BOYS

Long jump: 1. Jaren Holmes (Rb) 22–7.75; 2. Logan McGhee (Lou) 22–0.75; 3. Taylor Beckford (MV) 21–8.25; 4. Trevor Thomas (CF) 21–6; 5. Ronald Gaymon (St) 21–0.5; 6. Isaac Haywood (Lou) 20–7.

High jump: 1. Trevor Thomas (CF) 6–8; 2. Manuel Pellot (NS) 6–4.5; 3. Limiah Coleman (Sp) 6–4; 3. Jaren Holmes (Rb) 6–4; 5. Mark Carter (Lou) 6–2; 5. Elijah Lambros (St) 6–2.

Triple jump: 1. Jaren Holmes (Rb) 46–0.5; 2. Taylor Beckford (MV) 45–8.5; 3. Jashaad Boatwright (MV) 44–9; 4. Isaac Haywood (Lou) 42–3.75; 5. Bryce Baskerville (Ma) 42–5; 6. Xavier Jones (CF) 41–4.5.

Shot put: 1. Jackson Vollbrecht (Ct) 47–10; 2. Chester Monroe (Ca) 45–3; 3. Mason Woods (CF) 44–2.25; 4. Jaden Dixon (MV) 43–3; 5. Tyler Collins (Rb) 43–2; 6. Justin Watson (MV) 42–5.

Pole vault: 1. Seifeldin Eltablyhi (CF) 14–0; 2. Jacob Woodson (Lou) 13–6; 3. Ian Richardson (Ct) 11–1; 4. Daniel Martino (Rb) 11–0; 4. Colton Ocetnik (MV) 11–0; 6. Greg Campfield (Ct) 10–7.

55 meters: 1. Jeffrey Gordon (BP) 6.14; 2. Jerod Murphy (BP) 6.54; 3. Jean Benjamin (St) 6.59; 4. Ashton King (EV) 6.60; 5. Zachary Wadas (Ct) 6.61; 6. Justin Aggrey (Cu) 6.62.

55 hurdles: 1. Jaren Holmes (Rb) 7.78; 2. Trevor Thomas (CF) 7.92; 3. Jordan Osbourne (St) 7.98; 4. James Johnson (Ma) 8.01; 5. Jacob Woodson (Lou) 8.28; 6. Yoan Kongai (Ct) 8.43.

300: 1. Ed Deskins (CF) 35.13; 2. Zachary Wadas (Ct) 35.37; 3. Matthew Spicer (Ct) 35.46; 4. Kim Carruthers (Ch) 35.98; 5. Theodore Brown (Ma) 36.24; 6. Jeffrey Gordon (BP) 36.34.

500: 1. Zack Kindel (CF) 1:05.51; 2. Matthew Spicer (Ct) 1:06.49; 3. Gian Torres (Rb) 1:07.49; 4. Thomas Yates (EV) 1:07.77; 5. Zachary Wadas (Ct) 1:08.64; 6. Theodore Brown (Ma) 1:08.76.

1,000: 1. Micah Harris (CF) 2:33.77; 2. Paul Sepulveda (St) 2:37.80; 3. Anthony Solorzano (MV) 2:39.09; 4. Connor Adkins (Ch) 2:43.56; 5. Dillon Fields (Rb) 2:43.93; 6. Jeremiah Chukwu (Ch) 2:44.23.

1,600: 1. Paul Sepulveda (St) 4:27.40; 2. Dillon Fields (Rb) 4:33.40; 3. Nathan Notgrass (St) 4:33.69; 4. Michael Arner (CF) 4:34.98; 5. Micah Harris (CF) 4:38.19; 6. Robert Gunia (Ct) 4:39.30.

3,200: 1. Branden Wood (Lou) 9:53.68; 2. Paul Sepulveda (St) 9:57.07; 3. Dillon Fields (Rb) 9:57.41; 4. Ethan Pettyjohn (Or) 10:07.14; 5. Nate Jennings (CF) 10:08.76; 6. Kyle Ernandes (Ct) 10:12.97.

800 relay: 1. Colonial Forge 1:31.00; 2. Eastern View 1:34.02; 3. North Stafford 1:34.96; 4. Stafford 1:35.13; 5. Brooke Point 1:35.15; 6. Culpeper 1:35.16.

1,600 relay: 1. Colonial Forge 3:29.31; 2. Massaponax 3:31.66; 3. Stafford 3:31.69; 4. Courtland 3:33.96; 5. Chancellor 3:36.08; 6. Eastern View 3:37.01.

3,200 relay: 1. Colonial Forge 8:13.17; 2. Chancellor 8:29.07; 3. Stafford 8:32.28; 4. Louisa 8:35.54; 5. Mountain View 8:36.28; 6. Courtland 8:46.03.

GIRLS

Long jump: 1. Dahja Price (Lou) 17–6.25; 2. Joselyn Jones (CF) 17–1.25; 3. Jordan Venning (MV) 17–1; 4. Stephanie Robson (Cu) 16–7.5; 5. Sophie Karney (Lou) 16–5.5; 6. Journe Dundy (CF) 16–5.25.

High jump: 1. Nayome Shipp (CF) 5–7; 2. Paris Beaver (Cu) 5–5; 3. Makayla Purifoy (CF) 5–4; 4. Yasmin Deane (JM) 5–2; 5. Stephanie Robson (Cu) 5–0; 5. Jada Reeves (Or) 5–0; 5. Paityn Walker (CF) 5–0.

Triple jump: 1. Stephanie Robson (Cu) 37–0.25; 2. Joselyn Jones (CF) 36–9.75; 3. Jordan Venning (MV) 36–9; 4. Makala Purifoy (CF) 35–7; 5. Journe Dundy (CF) 35–4.5; 6. Cydni Downing (Or) 34–6.75.

Shot put: 1. Jasmine Tompkins (Or) 39–1; 2. Kendra Williams (MV) 35–4; 3. Amara Boddie (Ca) 34–3; 4. Micaiah Pearson (CF) 33–3; 5. Mary Grace Patillo (Rb) 32–7; 6, Elena Beasley (CF) 31–11.

Pole vault: 1. Gennifer Hirata (St) 13-6; 2. Celia Agee (Lou) 11-7; 3. Jamie Macecevic (NS) 11-0; 4. Caroline Brown (Lou) 9-0; 4. Brianna Hoffman (Cu) 9-0; 6. Amber Askelson (BP) 8-6; 6. Savannah Beilein (EV) 8-6; 6. Chloe Fritz (Lou) 8-6; 6. Maddie Phillips (EV) 8-6.

55 meters: 1. Morgan Snow (NS) 7.21; 2. Aaliyah Pyatt (Ma) 7.22; 3. Dahja Price (Lou) 7.33; 4. Journe Dundy (CF) 7.40; 5. Jordan Burzynski (MV) 7.48; 6. Lee’nesa Whittaker (NS) 7.54.

55 hurdles: 1. Hannah Snodgrass (Or) 8.78; 2. Dahja Price (Lou) 8.88; 3. Alyssa Robson (Cu) 8.94; 4. Akelia Edwards (Ch) 9.03; 5. Briana London (Ct) 9.08; 6. Dejah Saunders (BP) 9.09.

300: 1. Aaiiyah Pyatt (Ma) 39.29; 2. Morgan Snow (NS) 40.24; 3. Jordan Burzynski (MV) 41.09; 4. Jana Riley (CF) 42.31; 5. Akelia Edwards (Ch) 42.80; 6. Joselyn Jones (CF) 42.93.

500: 1. Aaliyah Pyatt (Ma) 1:15.96; 2. Jana Riley (CF) 1:20.00; 3. Ginny Beringer (JM) 1:20.89; 4. Emily Catlett (Ma) 1:21.34; 5. Paytin Walker (CF) 1:22.24; 6. Yasmine Dean (JM) 1:23.91.

1,000: 1. Paityn Walker (CF) 3:01.78; 2. Maegan Savoie (CF) 3:09.52; 3. Ginny Beringer (JM) 3:10.98; 4. Aaliyah Pyatt (Ma) 3:16.19; 5. Cierra Caicedo (Lou) 3:17.73; 6. Kayla Kosco (Ma) 3:18.56.

1,600: 1. McKenzi Watkins (CF) 5:18.99; 2. Cierra Caicedo (Lou) 5:19.65; 3. Paityn Walker (CF) 5:22.89; 4. Kayla Loescher (CF) 5:26.02; 5. Ali DiClemente (CF) 5:29.40; 6. Caroline Fairbanks (Rb) 5:33.25.

3,200: 1. McKenzi Watkins (CF) 11:26.06; 2. Allison Fick (CF) 11:40.77; 3. Cierra Caicedo (Lou) 11:45.64; 4. Ali DiClemente (CF) 11:49.88; 5. Kayla Loescher (CF) 11:50.45; 6. Grace Muratore (MV) 12:10.69.

800 relay: 1. Colonial Forge 1:45.82; 2. Louisa 1:49.36; 3. Eastern View 1:50.45; 4. Culpeper 1:50.92; 5. James Monroe 1:51.80; 6. Massaponax 1:53.24.

1,600 relay: 1. Colonial Forge 4:14.94; 2. Massaponax 4:19.36; 3. Louisa 4:22.49; 4. James Monroe 4:24.90; 5. Eastern View 4:24.97; 6. Mountain View 4:25.10.

3,200 relay: 1. Colonial Forge 10:02.94; 2. Mountain View 10:20.17; 3. Massaponax 10:31.48; 4. Stafford 10:32.32; 5. Louisa 10:33.46; 6. Riverbend 10:42.27.



Recommended for you

Load comments