TEAM SCORES

1. Fawn Lake (FL) 1,060; 2. Spotswood (S) 957; 3. Aquia Harbour (AH) 947.5; 4. College Heights (CH) 680.5.

INDIVIDUAL ‘A’ TRIPLE WINNERS

  • Apryl Stahl (AH): 15–18 girls 50 back (28.89), 50 fly (27.37) and 100 IM (1:02.25).
  • Annaleagh Stahl (AH): 13–14 girls 50 free (26.26), 50 back (30.56) and 50 fly (29.56).
  • Ehlee Evans (S): 11–12 girls 50 free (29.47), 50 breast (38.89) and 50 fly (33.02).
  • Victoria Davis (FL): 15–18 girls 100 free (1:10.18), 50 back (35.20) and 100 IM (1:22.27).
  • Lukas Stalik (AH): 15–18 boys 50 free (22.55), 50 breast (29.25) and 100 IM (59.51).
  • John Baroody (CH): 13–14 boys 50 free (24.28), 50 back (28.07) and 50 fly (25.97).
  • Trevor Tiberio (S): 11–12 boys 50 free (29.26), 100 free (1:02.90) and 50 back (35.06).
  • Tyler Tiberio (S): 8–under boys 25 free (16.84), 25 fly (20.09) and 25 back (22.53).

EVENT WINNERS

1. Girls 12–under 100-yard freestyle

A: Rosaleigh Stahl (AH) 1:07.58

B: Haven Quinn (FL) 1:22.44

C: Sarah Rump (AH) 1:21.81

2. Boys 12–under 100 freestyle

A: Trevor Tiberio (S) 1:02.90

B: Pablo Duarte (FL) 1:22.15

C: Austin Correa (AH) 1:25.59

3. Girls 13–18 100 freestyle

A: Anna Slominski (CH) 56.38

B: Victoria Davis (FL) 1:10.18

C: Sydney Stover (CH) 1:16.15

4. Boys 13–18 100 freestyle

A: Will Ross III (FL) 52.07

B: Cody Bullock (FL) 1:00.09

C: Riley Strong (S) 1:05.35

5. Girls 8–under 100 free relay

A: Fawn Lake (Mariana Duerte, Clara Liska, Adi Fowler, Mackenzie Keenan) 1:16.81

6. Boys 8–under 100 free relay

A: Spotswood (Grayson Bright, Will Hagmaier, Colten Reding, Tyler Tiberio) 1:16.10

7. Girls 9–10 100 free relay

A: Fawn Lake (Emma Liska, Katie McHugh, Alice Gay, Ava Young) 1:10.99

8. Boys 9–10 100 free relay

A: Spotswood (Liam Anderson, Owen Gardner, Riley Jones, Asher Everett) 1:09.91

9. Girls 11–12 100 free relay

A: Spotswood (Alyse Habecker, Marissa McFadden, Payton Purcell, Ehlee Evans) 1:01.01

10. Boys 11–12 100 free relay

A: Spotswood (Avery Amidon, Travis Bright, Bradley Lipscomb, Trevor Tiberio) 57.91

11. Girls 13–14 100 free relay

A: Aquia Harbour (Emily Waite, Ashley Lingerman, Ella Crowe, Annaleagh Stahl) 54.66

12. Boys 13–14 100 free relay

A: Spotswood (Jack Crist, Caleb Morgan, Aidan Amidon, Jaxzyn Evans) 49.22

13. Girls 15–18 100 free relay

A: Fawn Lake (Faith Fowler, Katherine Basso, Anna Smith, Nikki Koch) 52.53

14. Boys 15–18 100 free relay

A: Fawn Lake (Joshua Lavender, John Visioni, Thomas McCloskey, Will Ross III) 47.53

15. Girls 6–under 15 free

A: Eme Reid (FL) 22.93

16. Boys 6–under 25 freestyle

A: Grant Dickinson (CH) 27.28

17. Girls 8–under 25 freestyle

A: Mackenzie Keenan (FL) 17.41

B: BellaJean Griner (AH) 21.13

C: Abigail Zarling (AH) 28.89

18. Boys 8–under 100 freestyle

A: Tyler Tiberio (S) 16.84

B: Tyler Bartoszek (FL) 21.91

C: Jonas Logan (FL) 23.40

19. Girls 9–10 25 freestyle

A: Annie Furrow (CH) 15.31

B: Rylee Fletcher (FL) 18.55

C: Willa Voto (FL) 20.47

20. Boys 9–10 25 freestyle

A: Finnegan McGrady (CH) 15.33

B: Noah Holbert (FL) 18.09

C: Tristan Horton (AH) 21.57

21. Girls 11–12 50 freestyle

A: Ehlee Evans (S) 29.47

B: Baedyn Rowell (S) 38.21

C: Taylor Fisher (FL) 39.47

22. Boys 11–12 50 freestyle

A: Trevor Tiberio (S) 29.26

B: Owen Beecroft (FL) 32.50

C: Benjami Aguilar (AH) 36.28

23. Girls 13–14 50 freestyle

A: Annaleagh Stahl (AH) 26.26

B: Katie Fidler (CH) 32.89

C: Layla Soaper (FL) 34.38

24. Boys 13–14 50 freestyle

A: John Baroody (CH) 24.28

B: Lucas Cedeno Villegas (AH) 29.82

C: Byram Smith (S) 34.96

25. Girls 15–18 50 freestyle

A: Nikki Koch (FL) 26.00

B: Ana Heller (CH) 30.11

C: Alyssa McCloskey (FL) 33.37

26. Boys 15–18 50 freestyle

A: Lukas Stalik (AH) 22.55

B: Alec Correa (SH) 25.38

C: Landan Roye (S) 27.05

27. Girls 8–under 25 butterfly

A: Adi Fowler (FL) 21.19

B: Mackenzie Keenan (FL) 22.03

C: Clara Liske (FL) 26.81

28. Boys 8–under 25 butterfly

A: Tyler Tiberio (S) 20.09

B: Tyler Bartoszek (FL) 27.98

C: Nathan Haberkost (AH) 25.87

29. Girls 9–10 25 butterfly

A: Kayeleagh Stahl (AH) 16.00

B: Ellie Quinn (FL) 19.44

C: Emily Betz (FL) 22.91

30. Boys 9–10 25 butterfly

A: Asher Everett (S) 19.26

B: Riley Jones (S) 19.47

C: Taylor Harris (FL) 23.97

31. Girls 11–12 25 butterfly

A: Ehlee Evans (S) 33.02

B: Payton Purcell (S) 38.31

C: Krisalyn Salvador (AH) 42.72

32. Boys 11–12 25 butterfly

A: Avery Amidon (S) 33.05

B: Baxter Sherman (FL) 36.76

C: Brayden Black (AH) 44.03

33. Girls 13–14 25 butterfly

A: Annaleagh Stahl (AH) 29.56

B: Lindsay Davis (FL) 37.96

C: Zoe Lenzmeier (AH) 38.50

34. Boys 13–14 25 butterfly

A: John Baroody (CH) 25.97

B:Jack Crist (S) 31.90

C: Lucas Cedeno Villegas (AH) 39.06

35. Girls 15–18 50 butterfly

A: Apryl Stahl (AH) 27.37

B: Faith Fowler (FL) 30.25

C: Katherine Basso (FL) 30.90

36. Boys 15–18 50 butterfly

A: Will Ross III (FL) 24.63

B: Joshua Lavender (FL) 27.39

C: Aaron Friend (AH) 29.91

37. Girls 6–under 25 backstroke

A: Eme Reid (FL) 27.11

38. Boys 6–under 25 backstroke

A: Ben Bakos (FL) 32.15

39. Girls 8–under 25 backstroke

A: Adi Fowler (FL) 21.41

B: Dolly Furlo (S) 25.88

C: (tie) Juliet Tran (FL) and Addie Hlywa (CH) 31.65

40. Boys 8–under 25 backstroke

A: (tie) Tyler Tiberio (S) and Colten Reding (S) 22.53

B: Josian Logan (FL) 26.58

C: Grayson Burnett (S) 30.91

41. Girls 9–10 25 backstroke

A: Kayeleagh Stahl (AH) 19.56

B: Lilly McClutchy (AH) 22.03

C: Kendall Flynn (FL) 25.31

42. Boys 9–10 25 backstroke

A: Luke Taylor (FL) 19.15

B: Riley Jones (S) 19.72

C: Antonio Blanco (FL) 25.58

43. Girls 11–12 50 backstroke

A: Isabel Baroody (CH) 36.19

B: Sarah Rump (AH) 46.38

C: Hannah Malin (CH) 54.00

44. Boys 11–12 50 backstroke

A: Trevor Tiberio (S) 35.06

B: Austin Correa (AH) 42.50

C: Brandon Moore (FL) 43.34

45. Girls 13–14 50 backstroke

A: Annaleagh Stahl (AH) 30.56

B: Piper Kingsley (CH) 39.33

C: Della Pomeroy (CH) 41.75

46. Boys 13–14 50 backstroke

A: John Baroody (CH) 28.07

B: John Visioni (FL) 35.81

C: Xander Kent (FL) 44.97

47. Girls 15–18 50 backstroke

A: Apryl Stahl (AH) 28.89

B: Victoria Davis (FL) 35.20

C: Bella Accousti (FL) 37.00

48 Boys 15–18 50 backstroke

A: Nick Fleming (AH) 27.82

B: Bryce Pattersonb (AH) 29.91

C: Landan Roue (S) 36.97

49. Girls 8–under 25 breast

A: Isabella Berkeley (FL) 26.37

B: Annabelle Belcher (S) 31.63

C: Ciara Moore (FL) 40.60

50. Boys 8–under 25 breast

A: Grayson Bright (S) 24.88

B: Dougie Gillespie (AH) 29.35

C: Roland James (CH) 31.00

51. Girls 9–10 25 breast

A: Annie Furrow (CH) 18.75

B: Emma Liska (FL) 23.75

C: Rylee Fletcher (FL) 27.40

52. Boys 9–10 25 breast

A: Liam Anderson (S) 20.65

B: Ryder Plotner (FL) 24.64

C: Liam Mulgrew (AH) 25.41

53. Girls 11–12 50 breast

A: Ehlee Evans (S) 38.89

B: Haven Quinn (FL) 48.66

C: Bekah Furrow (CH) 51.66

54. Boys 11–12 50 breast

A: Luke Howell (CH) 39.53

B: Avery Amidon (S) 47.17

C: Brayden Black (AH) 47.97

55. Girls 13–14 50 breast

A: Emily Waite (AH) 35.44

B: Livy Lupo (AH) 42.59

C: Evie Sherman (FL) 50.33

56. Boys 13–14 50 breast

A: Jaxzyn Evans (S) 30.75

B: Ian Simmonds (FL) 40.60

C: Henry Hayden (S) 43.41

57. Girls 15–18 50 breast

A: Anna Slominski (CH) 33.47

B: Ainslie Allred (S) 40.25

C: Anna Smith (FL) 42.33

58. Boys 15–18 50 breast

A: Lukas Stalik (AH) 29.25

B: Paul Lucas (CH) 35.44

C: Aaron Friend (AH) 36.07

59. Girls 12–under 100 IM

A: Rosaleagh Stahl (AH) 1:19.94

B: Sierra Young (FL) 1:27.63

C: Grace Cao (FL) 1:32.88

60. Boys 12–under 100 IM

A: Nolan Watts (AH) 1:16.13

B: Drew Gardner (S) 1:35.96

C: Jaxon Sprake (S) 1:38.71

61. Girls 15–18 100 IM

A: Apryl Stahl (AH) 1:02.25

B: Katherine Basso (FL) 1:14.69

C: Victoria Davis (FL) 1:22.27

62. Boys 15–18 100 IM

A: Lukas Stalik (AH) 59.51

B: Paul Lucas (CH) 1:10.75

C: John Visioni (FL) 1:20.02

63. Girls 12–under 100 medley relay

A: College Heights (Isabel Baroody, Annie Furrow, Alice Weber, Cecila Lucas) 1:07.12

64. Boys 12–under 100 medley relay

A: Spotswood (Trevor Tiberio, Ethan Corbin, Avery Amidon, Bradley Lipscomb) 1:06.45

65. Girls 13–18 100 medley relay

A: Aquia Harbour (Annaleagh Stahl, Emily Waite, Apryl Stahl, Kimberleagh Stahl) 56.81

66. Boys 13–18 100 medley relay

A: Aquia Harbour (Nick Fleming, Lukas Stalik, Michael Megna, Niko Casale) 50.34

67. Girls 18–under 125 free relay

A: Spotswood (Sarah Scalph, Avree Evans, Ehlee Evans, Kyleigh Tiberio, Tessa Campbell) 1:14.99

68. Boys 18–under 125 free relay

A: Spotswood (Tyler Tiberio, Asher Everett, Trevor Tiberio, Jaxzyn Evans, Caleb Short) 1:11.56

Get our Saturday Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Recommended for you

Load comments